Altówkowo - Muzyczna podróż (zeszyt I)

Altówkowo - Muzyczna podróż (zeszyt I) (1)
loading
Price: 10,00 EUR
for
szt.
Shipping time: 24 Godziny
number:
szt.
loading

Product not available in this number of pieces

number available:

Product added

Go to the shopping cart

Catalog number: 08/2021


        Podręcznik Altówkowo – Muzyczna podróż autorstwa Adama Beiera został napisany z myślą o najmłodszych altowiolistach. Wprowadza dziecko w podstawy nauki gry na altówce. Nowoczesnym rozwiązaniem dydaktycznym jest rozpoczynanie nauki w oparciu o metodę od III pozycji. Altówkowo - Muzyczna podróż składa się z dwóch zeszytów.

     Zeszyt 1 skupia się na podstawowych elementach techniki, wdraża dziecko w świat muzyki, charakteryzuje się łagodnym stopniowaniem poziomu trudności. Podręcznik zawiera duży wybór ćwiczeń oraz utworów na poszczególne problemy techniczne. Zeszyt 1 dzieli się na 5 części (stacji):

  • Stacja 1 – Zapoznanie ucznia z altówką, zapisem nutowym oraz podstawowymi pojęciami muzycznymi. Pierwsze ćwiczenia/ utwory na pustych strunach.
  • Stacja 2 – Pierwsze ćwiczenia oraz melodie wprowadzające lewą rękę do gry ułożną w III pozycji.
  • Stacja 3 – Popularne melodie, piosenki oraz utwory w III pozycji.
  • Stacja 4 – Zbiór utworów o charakterze podsumowującym zdobyte wcześniej umiejętności, jednak tym razem wprowadzone w zaawansowanej formie.
  • Stacja 5 – Mały kameralista – utwory na różne składy wykonawcze przeznaczone dla
                     najmłodszych.

    Większość utworów została opracowana przez autora podręcznika Adama Beiera. Są one zróżnicowane pod względem charakteru, wyrazu. Do wielu utworów został dopisany akompaniament. Ponadto w książce znajdują się miniatury kompozytorów różnych epok. W środku znajduje się także mały słownik muzyczny oraz karty ćwiczeń ułatwiające zapamiętywanie zagadnień, terminów, które poznawało już wcześniej.

        Szata graficzna została zaprojektowana z najwyższą dbałością tak, aby podręcznik budził u dzieci miłe, radosne odczucia, a jednocześnie był przejrzysty I czytelny. Aby ułatwić czytanie tekstu muzycznego w podręczniku zastosowano powiększoną czcionkę. Ponadto podręcznik jest wydany w oprawie spiralnej, co poprawia komfort uzytkowania. Książka dobrze układa się na pulpicie, nie zamyka się, kartki nie są pofalowane.

       Większość ćwiczeń oraz utworów zawartych w podręczniku będzie można posłuchać na kanale YouTube Wydawnicwta Cicadis. 

specification

Publisher: Wydawnictwo Cicadis
The year of publishment: 2021
Binding: spiral
Format: 225 x 305
Number of pages: 84
Instrument: viola

product reviews

Add your opinion

Add review, thus also you will receive reliable information about the product

loading